سنگ و انگشتر فاخر
خانه / سنگ معدنی / صادرات سنگ های معدنی درجه یک از کشور

صادرات سنگ های معدنی درجه یک از کشور

صادرات سنگ های معدنی درجه یک در انواع مختلف از کشور به سراسر دنیا انجام می شود که معمولا کشورهای متقاضی هر کدام نوعی سنگ را مورد استقبال قرار می دهند.

صادرات انواع سنگ های معدنی

صادرات سنگ های معدنی

انواع سنگ های معدنی از جمله کالاهایی است که از ایران به کشورهای متقاضی صادر می شوند و این امر تنها به دلیل وجود تنوع در این کالاها می باشد.

امر صادرات از جمله فعالیت های اقتصادی است که می تواند در روند رشد و پیشرفت کشور تاثیرات فراوانی داشته باشد اما آنچه حائز اهمیت است سطح اقتصادی کشورهای متقاضی می باشد.

امروزه به دلیل وجود موانعی بر سر راه صادرات کالاهای ایرانی می توانیم شاهد کاهش آمارهای صادرات نیز باشیم چرا که این آمارها به استناد اداره های گمرک کل کشور می باشند.

این موضوع موجب شده تنها کشورهایی متقاضی سنگ های معدنی باشند که در دسته کشورهای جهان سوم قرار گرفته اند.

از این رو این کشور ها توانایی چندانی در خرید محصولات ایرانی نخواهند داشت و در پی این موضوع تغییراتی بسیاری نیز در روند رشد اقتصادی کشور ایجاد نخواهد کرد.

امید است به کمک مسئولان دولتی این موانع و مشکلات از سر راه صادرات محصولات مختلف داخلی برداشته شوند.

کشورهای متقاضی انواع سنگ های معدنی

معمولا در سراسر دنیا برخی از کشورها تقاضای بیشتری در رابطه با انواع سنگ معدنی حاصل از معادن ایرانی خواهند داشت و این موضوع تنها با بررسی اسناد و مدارک مربوط به صادرات این سنگ ها قابل فهم می باشد.

طبق آمارهای موجود می توانیم استناد کنیم که تعدادی از کشورها به میزان بیشتری از این سنگ ها استقبال کرده اند که در ادامه آنها را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

کشورهای موجود در آسیای شرقی
کشورهای موجود در حاشیه ی خلیج فارس
کشورهای اروپایی
کشورهای آمریکایی

برخی از مناطق نام برده شده به میزان بیشتر و برخی به میزان کمتر خواهان انواع سنگ های معدنی موجود در معادن ایران بوده اند.

سهم ایران در صادرات سنگ های معدنی  در دنیا

صادرات سنگ های معدنی

ایران دارای معادن غنی از انواع سنگ های معدنی می باشد به طوری که این سنگ ها از تنوع بالایی برخوردار هستند.

اما عدم توجه به پیشرفت دستگاه های مربوط به استخراج و علم مربوطه به نوعی در کاهش آمارهای صادرات سنگ های معدنی در ایران تاثیرگذار بوده است.

از طرفی در این زمینه سرمایه گذاری خاصی صورت نگرفته از این رو شاهد پایین آمدن رتبه ایران در صادرات سنگ های معدنی در انواع مختلف می باشیم.

با این تفاسیر به جرات می توان گفت ایران با‌ وجود داشتن ذخایر بسیار در زمینه انواع سنگ های معدنی فعالیت چندانی در فرآوری و تولید آنها نخواهد داشت و از این رو سهمی بسیار ناچیزی نیز در امر صادرات دارا خواهد بود.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
محمد اسماعیلی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09127190199
آدرس کانال: sangefakher@
پست الکترونیکی: sangefakher@gmail.com

مطلب پیشنهادی

سنگ قیمتی معدنی

خرید و فروش سنگ های قیمتی معدنی

سنگ های قیمتی معدنی از طریق مراکز خرید و فروش موجود در سراسر کشور به …